Příprava a realizace geolokačních her

Kategorie
Autor
Příprava a realizace geolokačních her
Příprava a realizace našich geolokačních her mají jasný řád. Máme léty ověřené postupy, díky kterým není problém odbavit skupiny od deseti až po několik set účastníků. Vše rychle vysvětlíme, rozdělíme účastníky do skupin a za cca 20 minut už týmy loví poklady. 

Úvod programu

Nejdříve se účastníci shromáždí na domluveném místě a jsou jim důkladně vysvětlena pravidla hry a používání aplikace na tabletech. Ke každé lokalitě vám doporučíme vhodné místo, nebo dokonce několik vhodných míst pro úvodní část programu, z kterých si můžete vybrat s ohledem na počet účastníků a dostupnost. Program je však možné začít kdekoliv si budete přát (hotel, kongresový sál, recepce, sídlo firmy atp). Následně jsou účastníci rozděleni do jednotlivých týmů, které obdrží tablet se spuštěnou aplikací TerraHunt. Každý tým by měl mít cca 4-6 účastníků, což je dostatečně velké množství osob na úspěšné splnění úkolů a zároveň dostatečně malé na to, aby se všichni do akce zapojili a dobře viděli obrazovku tabletu.

Zobrazit aktuální nabídku GPS her
 

Absolvování  GPS hry

Po domluvení strategie pohybu po městě se jednotlivé týmy vydávají hledat otázky/poklady, doslova se „rozprchnou“ po lokalitě. Týmy pak navštěvují nejznámější historické, kulturní a přírodní památky u nichž mají za úkol odpovědět na otázky, nebo řeší šifry a rébusy, nebo absolvují outdoor aktivity - dle typu programu (Treasure Hunt, Challenge Tour, Mystery Trail) a lokality, ve které se firemní akce koná. Tablety jsou připojeny k internetu a aplikace TerraHunt neustále běží v on-line módu. Účastníci tak v reálném čase sledují, kde se právě pohybují ostatní týmy, jaké je aktuální pořadí a kdo má kolik bodů. To velmi posiluje soutěžní charakter celého programu. Všechny tablety jsou vybaveny kamerou a nedílnou součástí programu je také focení týmových selfíček a míst, která v průběhu soutěže týmy navštíví.

Závěr programu

Hra má časový limit, po jehož uplynutí se soutěžící buď vrací zpět na místo úvodního setkání, nebo zamíří na jiné předem domluvené místo, například do restaurace či hotelu. Pro lepší orientaci se toto místo v aplikaci zobrazuje jako „Meeting Point“.
Následuje slavnostní vyhlášení vítězů, diskuze a odměnění vítězné skupiny. V následujících dnech od nás obdržíte fotografie jednak ze všech tabletů, tak i z úvodu programu a závěrečného vyhodnocení.

Instruktorské a technické zajištění akce

Program uvádí a realizují profesionální instruktoři, kteří jsou po celou dobu programu připravení s čímkoliv pomoci a poradit. Pro větší skupiny využíváme pro lepší slyšitelnost ozvučovací techniku. V případě zhoršených klimatických podmínek máme pro všechny účastníky připraveny jednorázové pláštěnky a pro každou skupinu deštník a obal na ochranu tabletu.

 

Customizace programů

Hrací pole her vám přizpůsobíme dle požadavků. Skladbu otázek a úkolů je možné rozšířit o sadu otázek, které si sami dodáte, a kterými budete chtít program osvěžit a ozvláštnit. Jedná se například o otázky z firemního prostředí. Přidáme je do systému ke stávajícímu setu.