Challenge Tour - typ hry

Challenge Tour je GPS hra, při které soutěžící prochází předem vytvořenou trasu. Hledají poklady, odpovídají na otázky a plní úkoly. Od her typu Treasure Hunt a Mystery Trail se liší zejména uspořádáním bodů na mapě.

Outdoor verze

Hráči vidí na obrazovce mobilu nebo tabletu všechny poklady umístěné v terénu a musí je navštěvovat v přesně daném pořadí. Trasa má pevné místo startu a cíle. Poklady jsou očíslované vzestupným způsobem. Soutěžící také vidí, jak daleko (vzdušnou čarou) se nachází další poklad.

Za správně zodpovězené otázky získávají hráči body. Cílem hry je navštívit co nejvíce pokladů, správně odpovědět na co nejvíce otázek, získat nejvíc bodů a ideálně i dojít do cíle k poslednímu bodu (to ale není podmínkou). Tato hra je tak vhodná zejména tehdy, pokud chcete, aby účastníci některé poklady třeba nevynechali. Může sloužit jako alternativa prohlídky města s průvodcem.

Venkovní hry typu Challenge Tour naleznete na tomto odkazu.

Virtuální verze

Hru lze pustit i ve virtuální verzi. V tomto případě soutěžící nevidí mapu s poklady. Na obrazovce se postupně zobrazují jednotlivé otázky dle pořadí, v jakém jsou uloženy v systému.

Virtuální hry typu Challenge Tour naleznete na tomto odkazu.