Průvodce aplikací TerraHunt pro organizátory akcí

Kategorie
Autor
Průvodce aplikací TerraHunt pro organizátory akcí
Popis prvků a funkcí aplikace pro pokročilé uživatele, organizátory akcí a tvůrce her.

Hra vs. Event

Hry jsou uloženy v systému na serveru, kde se vytvářejí a editují pomocí webového administračního rozhraní. Aby šla hra hrát v aplikaci TerraHunt, je nutné ji spustit do tzv. Eventu. Event je tedy hra spuštěná s určitými parametry.

Mezi tyto parametry patří například: název Eventu, datum a čas začátku Eventu, datum a čas konce eventu, typ Eventu nebo soukromí Eventu. Spuštění hry do Eventu je však v režii organizátora akce nebo administrátora.

Běžný uživatel již v aplikaci pracuje pouze se spuštěnými Eventy, díky kterým si může zahrát spuštěné hry.

Výpis Eventů

Výpis Eventů je hlavní stránkou aplikace. Zobrazují se na ní Veřejné Eventy. To znamená, že každý kdo má nainstalovanou aplikaci TerraHunt, si může tyto Eventy spustit a hrát hry do těchto Eventů spuštěné. Eventy se automaticky řadí od těch nejbližších, až po ty nejvzdálenější vzhledem k místu, na kterém se právě uživatel nachází. Většina takto veřejně spuštěných eventů patří mezi Individuální Eventy což znamená, že je hráč může hrát opakovaně a vylepšovat si tak skóre.

Řazení a filtrace Eventů

Protože je Veřejných Eventů spuštěno hodně, je výpis zobrazených Eventů opravdu hodně dlouhý. Zobrazené Eventy se však řadí podle vzdálenosti k uživateli. Je-li uživatel z Brna, tak se mu na předních místech zobrazí všechny brněnské eventy a ty, které se odehrávají například v Košicích, budou až na posledním místě.

Eventy lze také filtrovat dle těchto parametrů:

 • typ hry (Treasure Hunt, Mystery Trail, Challenge Tour),
 • jazyk, ve kterém je hra vytvořena,
 • Indoor Event (uživatel si může vyfiltrovat všechny Eventy, které si může zahrát indoor). U těchto Eventů se v průběhu hraní nezobrazuje mapa, ale jednotlivé otázky naskakují jedna za druhou.

Detail Eventu

Podrobné informace o spuštěním Eventu, popřípadě o samotné hře. Uživatel se dozví podrobnosti o tématu hry, o lokalitě ve které se odehrává, o doporučeném vybavením, nebo o místě v terénu nejvhodnějším pro začátek hry.

Profil a odehrané hry

Na této kartě lze měnit uživatelské jméno a avatara. V případě, že k registraci nebo přihlašení došlo pomocí Facebooku, načítají se tyto údaje z Facebookového profilu. Je zde také "Nástěnka slávy", tz. kolik her už uživatel absolvoval a kolikrát skončil na stupních vítězů (1.-3. místo). Tyto údaje se ovšem mohou neustále měnit, neboť hráč může být ze stupňů vítězů "svržen" jiným úspěšnějším hráčem.

Spuštění Eventu pomocí kódu

Tato funkce slouží především ke spouštění Soukromých Eventů. Využívá se pro privátní nebo firemní akce, u kterých je žádoucí, aby měla k Eventu přístup jen přesně definovaná skupina hráčů. Nicméně spouštěcí kódy se automaticky generují ke všem spuštěným Eventům, takže je lze využít například k rychlému nasměrování hráče ke konkrétní hře, nebo k propagaci určité hry.

Nastavení

V sekci Nastavení lze také změnit uživatelské jméno, nebo se z účtu odhlásit. Další funkce slouží manažerům akcí, administrátorům a vývojářům.

Obrazovky mapy

Každý typ hry (Treasure Hunt, Mystery Trail, Challenge Tour) se liší zejména obrazovkou mapy a systémem zobrazení (a absolvování) jednotlivých pokladů (otázek). Společné mají záhlaví, kde se nachází časomíra, score list a tlačítko přepínání mapových podkladů. Stejně tak je u všech typů her na mapě k dispozici červené multifunkční tlačítko, pomocí kterého se může hráč fotit (fotky se ukládájí do detailu Eventu na server k výsledkům), popřípadě sdílet svůj aktuální herní stav na sociálních sítích.

Obrazovky s jednotlivými částmi otázky

Poklad (otázka) se může skládat z několika samostatných obrazovek:

 1. Předmluva - navnadí hráče na otázku a dodá úvodní informace, ale ještě není spuštěna časomíra.

 2. Otázka - dialog, který se hráče zeptá na konkrétní věc nebo zadá specifický úkol. Časomíra již začíná běžet.

 3. Nápověda - může, ale nemusí být k dispozici. Při jejím použití už tým za správnou odpověď nedostanete plný počet bodů, ale jen část.

 4. Vysvětlení - dhráč se dozví, zda odpověděl dobře nebo špatně, a jaká měla být správná odpověď.

Nad každé z výše uvedených obrazovek jsou také uvedeny tyto informace:

 1. Název pokladu

 2. Bodové ohodnocení za správné zodpovězení

 3. Čas na zodpovězení

 4. Jakým způsobem se bude na otázku odpovídat (jedna správná odpověď, jedna nebo více správných, odpověď napsáním textu, odpověď vyfocením fotky)

​Ukončení Eventu a statistiky

V okamžiku, kdy Event skončí, hráči se zobrazí dialog se statistikami.  Díky nim se dozví jak si během hry vedl, ale také například kolik ušel během hraní outdoor hry kilometrů. V případě Individuálního Eventu se po statistikách aplikace přepne zpět do výpisu Eventů, v případě Organizovaného Eventu se zobrazí znovu mapa (i s ostatními týmy), aby se všichni snáze mohli navigovat například na domluvené místo srazu a společné vyhodnocení akce.

Další informace

Běžný uživatel má také přístup do webové administrace TerraHunt. Tam si může spravovat svůj profil, stahovat fotky vyfocené během Eventů, sledovat průběžné i konečné výsledky veřejných Eventů, nebo těch, které v aplikaci hrál. Stejně tak si může generovat spouštěcí kódy veřejně dostupných Eventů. 
Průvodce webovou administrací TerraHunt je v samostatném článku.