ChallengeTour je hra, při které soutěžící prochází předem vytvořenou trasu. Soutěžící absolvují jednotlivé poklady v přesně daném pořadí s pevným místem startu a cíle. Tato hra je tak vhodná zejména tehdy, pokud chcete, aby účastníci některé poklady třeba nevynechali. Může sloužit jako alternativa prohlídky města s průvodcem.

  • Předem připravená trasa
  • Poklady v přesně daném pořadí
  • Pevný start i konec
  • Trasa stejná pro všechny soutěžící
  • Turistický průvodce nebo hra s příběhem
ChallengeTour

Terénní hra s tablety v on-line režimu

Poskytneme vám kompletní servis, který zahrnuje přípravu hry, zapůjčení tabletů, customizaci otázek a podporu v terénu v podobě zkušeného realizačního týmu instruktorů. Tablety jsou vybaveny SIM kartou a jsou neustále připojeny k internetu. Uvidíte tak aktuální reálné skóre a pohyb ostatních týmů. Po absolvování každého pokladu se také dozvíte, zda jste odpověděli dobře nebo špatně, a jaká byla správná odpověď.

Po koho je Challenge Tour vhodná

Challenge Tour se hodí pro menší a středně velké kolektivy. Ty se v počátečních fázích hry pohybují společně, ale následnou rychlost absolvování trasy si každý z týmů volí dle svého uvážení. Tento typ hry můžete využít jako inteligentního multimediálního turistického průvodce po lokalitě, ale stejně tak můžete absolvovat dobrodružné hry s příběhem, či jinak tématicky zaměřené hry.

Kde si můžete zahrát

Hru vám připravíme na klíč v jakékoliv lokalitě, doporučujeme vyhlídkové trasy v Praze, Českém Krumlově či Mikulově. Oblíbenou variantou je také Cyklotour Lednice-Valtice, během které spojíte geolokační hru s cyklistikou.

Jak realizace hry probíhá

Organizace akce má jasnou strukturu a řád. O tom, jak firemní akce s programem Challenge Tour probíhá, detailně píše ve článku Příprava a realizace geolokačních her.

Z čeho se jednotlivé otázky skládají

Poklad - neboli otázka - je bodově ohodnocena nejen dle obtížnosti, ale také dle toho, kolik času je k dispozici na její zodpovězení. Poklady mají pevné pořadí, které je na tabletu znázorněno jasným číslováním. Týmy musí jednotlivé poklady navštívit přesně v tomto pořadí. Také se na tabletu zobrazuje údaj, kolik metrů jste vzdáleni od následujícího pokladu. Samotný poklad může být tvořen několika částmi:

  1. Předmluva - navnadí vás na otázku a dodá úvodní informace, ale ještě není spuštěna časomíra.

  2. Otázka - dialog, který se vás zeptá na konkrétní věc nebo zadá specifický úkol, časomíra již začíná běžet.

  3. Nápověda - může, ale nemusí být k dispozici . Při jejím použití už tým za správnou odpověď nedostanete plný počet bodů, ale jen část.

  4. Vysvětlení  - dozvíte se, zda jste odpověděli dobře nebo špatně a jaká měla být správná odpověď.

Struktura a obsah otázek se bude lišit dle typu hry. V případě, že půjde o turistického průvodce lokalitou, budou mít jednotlivé poklady větší informační hodnotu, v případě hry s příběhem budou poklady pojaty spíše soutěžně.​

Stáhněte si aplikaci a vyzkoušejte některou z veřejných her:

Chci vytvořit ChallengeTour na míru

Challenge Tour na vaší firemní akci