Mystery Trail je typem hry, který více sluší náročnějším hráčům. Hráči mají předem připravenou trasu s pevně daným pořadím stanovišť s pevným začátkem a koncem. Tuto trasu však dopředu neznají. Vidí vždy jeden poklad, který musí najít a odpovědět na otázku. V případě, že odpoví správně, zobrazí se jim další poklad. V případě, že odpoví špatně, aplikace je pošle na penalizační bod a teprve jeho absolvování (a už je jedno zda správně nebo špatně), je aplikace vrátí zpět na původní trasu.

  • Hry s příběhem
  • Předem danné pořadí pokladů
  • Tým vidí vždy jen následující bod a vzdálenost k němu
  • Možnost penalizačních bodů
  • K dispozici spuštění v indoor módu
MysteryTrail

Atraktivní GPS hry s příběhem

Hra typu Mystery Trail neobsahuje takové množství bodů jako u hry typu Treasure Hunt, ale to neznamená, že by byla díky tomu kratší. Celou hrou se totiž zpravidla prolíná napínavý příběh a absolvování jednotlivých pokladů je po intelektuální stránce náročnější. Tím pádem stráví týmy u jednotlivých pokladů mnohem více času. Hráči se mohou těšit na zajímavé předmluvy i vysvětlení a zejména samotné otázky jsou pro skutečné "fajnšmekry".

Po koho je hra určena

Z hlediska velikosti účastnické skupiny patří Mystery Trail mezi univerzální hry. Užijete si ho v komorní skupince nejbližších kolegů, ale stejně tak ho mohou hrát kolektivy v řádech stovek účastníků. Pokud máte rádi tajemství, mystéria, příběhy a rébusy, tak je Mystery Trail hrou právě pro vás. Hra typu Mystery Trail je sofistikovaným firemním programem.

Jak Mystery Trail probíhá

Průběh firemní akce má jasnou strukturu a řád. O tom, jak firemní akce s programem Mystery Trail probíhá, pojednává detailně článek Příprava a realizace geolokačních her.

Jak jsou tvořeny jednotlivé otázky

Poklad - neboli otázka - je bodově ohodnocena nejen dle obtížnosti, ale také dle toho, kolik času je k dispozici na její zodpovězení. Jednotlivé poklady mají pevné pořadí, ale týmy vidí vždy jen následující bod a vzdálenost k němu. V případě, že tým odpoví správně, zobrazí se mu bod následující, v opačném případě je poslán na bod penalizační. Teprve po absolvování penalizačního bodu se tým vrací na původní trasu. Otázka se může skládat z několika částí:

  1. Předmluva - navnadí vás na otázku a dodá úvodní informace, ale ještě není spuštěna časomíra.

  2. Otázka - dialog, který se vás zeptá na konkrétní věc nebo zadá specifický úkol, časomíra již začíná běžet.

  3. Nápověda - může, ale nemusí být k dispozici . Při jejím použití už tým za správnou odpověď nedostanete plný počet bodů, ale jen část.

  4. Vysvětlení  - dozvíte se, zda jste odpověděli dobře nebo špatně a jaká měla být správná odpověď.

Stáhněte si aplikaci a vyzkoušejte některou z veřejných her:

Chci vytvořit MysteryTrail na míru

Mystery Trail jako firemní teambuildingová akce