Veřejný vs. soukromý

Eventy lze spouštět jako veřejné nebo soukromé.

Veřejný event

Veřejné jsou všechny eventy, které hráči vidí v aplikaci ve výpisu eventů na hlavní stránce. Veřejný event si může v aplikaci spustit kdokoliv. Musí však počítat s tím že i jeho výsledky a i ostatní data v tomto eventu budou veřejná. Tz. že kdokoliv může vidět získané body, trasu i vyfocené fotky.

Pokud jste citliví na GDPR problematiku, nehrejte veřejné eventy. Spuštěním a hraním veřejného eventu souhlasíte s tím, že se vaše výsledky bude moci kdokoliv podívat.

Soukromý event

Soukromý event lze spustit pouze naskenováním QR kódu nebo zadáním alfanumerického kódu. Bez tohoto kódu si event nespustíte. V aplikaci si pak výsledky hráčů eventu můžou zobrazit jen hráči, tz. osoby s uživatelským účtem.

Výsledky a statistiky na Public Serveru

Každý spuštěný nebo odehraný event má svoji stránku na Public Serveru, kde se shromažďují výsledky, trasy a fotografie všech hráčů daného eventu. Takové stránce se říká Detail eventu. Přístupy do detailu eventu jsou ošetřeny tak, aby zohledňovali nastavené soukromí eventu a uživatelské oprávnění hráčů.
Detail veřejného eventu
  • přístup má každý registrovaný uživatel a je jedno, zda event hrál nebo ne
Detail soukromého eventu
  • přístup má registrovaný uživatel, který event hrál
  • přístup má registrovaný uživatel s vyšším uživatelským úprávněním i když event nehrál (např organizátor, manager)
Public link
Speciální funkce vytvořená pro účastníky firemních akcí. Ti zpravidla hrají v týmech na tabletech eventové agentury. To znamená, že hráči nemají v systému vytvořené vlastní uživateleské účty a nemohli by se podívat na výsledky odehraného evenu, který absolvovali.

Organizátor tedy může v Detailu eventu vytvořit tzv. Public link. Public link je speciální URL adresa s přiřazeným heslem. Takto si může výsledky eventu zobrazit i neregistrovaný hráč (musí znát link a heslo).