Treasure Hunt Bratislava

Treasure Hunt Bratislava Firemní program ve Slovenské metropoli

t
Bratislava - historické centrum a hrad
42
2,5 - 3 hod

Hlavní a největší město Slovenska, přezdíváno jako „maľe veľke mesto“. Město, kde v šesti letech koncertoval nadaný Wolfgang Amadeus Mozart a o šedesát let později, ve svých devíti letech, zde koncertoval také klavírní virtuóz Franz List. Ano, řeč je o Bratislavě, známé také jako Blava (ale pozor, tuto přezdívku používají hlavně ti, kteří z Blavy nepocházejí). Pojďte s pomocí naší hry typu Treasure Hunt prozkoumat toto krásné historické město!

Hoří!

Dominantou města je bezesporu Bratislavský hrad, který najdeme mimo jiné vyobrazený na červeném pozadí na znaku města. Hrad býval oblíbeným sídlem Marie Terezie, ale bohužel roku 1811 vyhořel. Při nynějším pohledu by člověk jen těžko odhadoval, že z něj půldruhého století byly jen ruiny. Při pohledu z hradu kromě Dunaje a celé Bratislavy můžeme dohlédnout také až do Rakouska, které je vzdušnou čarou jen asi 2 kilometry daleko. Pokud budete mít to štěstí, že na obloze nebudou mraky a sluníčko bude jasně svítit, lze dohlédnout až na zasněžené vrcholky Alp vzdálené přes 100 kilometrů. Bratislavský hrad leží od centra města trochu mimo, a tak si můžete být jistí, že poklady kolem něj budou ohodnoceny opravdu vysokým počtem bodů.

Samá voda

Ať se v Bratislavě vydáte jakýmkoliv směrem, vždy budete mít v dosahu Dunaj. Řeku, která spojuje hned 4 hlavní evropská města (kromě Bratislavy také Vídeň, Budapešť a Bělehrad) a jako druhá největší řeka v Evropě protéká 10 státy. Když budete mít čas, určitě doporučujeme jednu z lodních projížděk nebo třeba piknik na nábřeží. Jak celé nábřeží, tak třeba i nedaleké Slovenské národné divadlo jsou místy, která by lovci pokladů určitě neměli minout. Každý bod se počítá.

Shledání s mimozemšťany

Významnou stavbou města je také most SNP z roku 1972. Onou ikonou je zvláštní věž, která z mostu, který nemá do Dunaje zapuštěn jediný nosník, roste. Její výška činí úctyhodných 95 metrů a na jejím vrcholu najdeme kruhovou vyhlídku s restaurací. Nejenže svým tvarem připomíná létající talíř, její oficiální název je dokonce UFO. Ceny v restauraci jsou taky tak trochu mimozemské, proto si na vyhlídku pro jistotu přibalte halušky z domu.

Teambuilding v metropoli Slovenska

Bratislava je nádherné město, jehož centrum je předurčeno k tvorbě geolokačníh her všeho druhu. Treasure Hunt Bratislava si opravdu užijete.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Dnes
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Teambuildingová GPS hra v Bratislavě