Odkaz lovců mamutů

Odkaz lovců mamutů Treasure Hunt Pálava - GPS program na Jižní Moravě

t
Pavlov a Pálava
30 pokladů
2 - 4 hod

Období lovců mamutů je pro moderního člověka doba opředená tajemstvím, lákavá, avšak těžko představitelná. To ovšem neplatí pro oblast Pálavy, kde se můžete na život v pravěku podívat pořádně zblízka! Kromě dávné historie Pálava skýtá i nespočet dalších možností, a tak není divu, že patří k našim nejpopulárnějším lokalitám pro program Treasure Hunt. Zatímco ostatní hry se zaměřují na konkrétní obec a její blízké okolí, Treasure Hunt Pálava vás kromě Pavlova povede ve stínu stromů až na Dívčí hrady a poté vinicemi zpět do civilizace.

Pálava a její neodolatelné kouzlo

Pálava se proslavila především jako vinařská oblast, ovšem kromě kvalitního vína toho dokáže návštěvníkům nabídnout ještě mnohem více. V roce 1976 zde byla vyhlášena chráněná krajinná oblast o rozloze 83 km² s množstvím velmi cenných a druhově bohatých biotopů. Na své si zde tedy přijdou milovníci přírody a pěší turistiky. Avšak zkrátka nepřijdou ani ti, které láká zkoumání dob dávno minulých. Zdejší oblast byla totiž osídlena již v době kamenné a odtud také pochází slavná soška Věstonické venuše nalezená mezi obcemi Dolní Věstonice a Pavlov Karlem Absolonem v roce 1925.

Pavlov se tak stal archeologickým nalezištěm evropského významu, kde byl nedávno dokonce postaven archeologický park ověnčený Českou cenou za architekturu. Kromě pozůstatků z dob lovců mamutů se Pálava pyšní i několika zříceninami středověkých hradů a rozsáhlým vodním dílem Nové mlýny. Tato kaskáda tří nádrží slouží nejen k rekreaci, ale i k výrobě elektřiny, jako hnízdiště ptáků či zásobárna vody k zavlažování.

Jak Treasure Hunt Pálava probíhá?

V Pavlově a cestou na Dívčí hrady jsou pro vás připraveny různé otázky a úkoly, za jejichž správné zodpovězení získáte body. Tyto otázky se automaticky objeví na obrazovkách námi zapůjčených tabletů, jakmile GPS pozná, že jste se dostali na správné místo. Jedná se tedy o hru geolokační, ovšem na rozdíl od známého geocachingu je Treasure Hunt týmovou soutěží. Navíc celou dobu kromě svých výsledků vidíte i aktuální skóre ostatních týmů a jejich polohu. To vás motivuje k větším výkonům a podporuje soutěžního ducha hry. Jak už to tak bývá, vyhrává tým s největším počtem bodů, který od nás obdrží zaslouženou odměnu. Avšak ani poražení nepřijdou zkrátka! Věřte nám, že sklenka vína či půllitr piva ještě nikdy nechutnaly tak dobře jako po návratu z Treasure Huntu!

Poklady nejen z doby pravěké

Jak název programu napovídá, některé z otázek se zaměřují na dobu kamennou. Vžijete se do role neandrtálské tlupy, pojmenujete si svého domácího mazlíčka – mamuta a čeká vás také odhadování velikosti poprsí samotné venuše! Z dob nejstarší historie se poté jako mávnutím kouzelného proutku přesunete do časů vznešených rytířů, vdavekchtivých princezen a zoufalých královských otců. Budete pátrat po místním hrdinovi a také po nešťastné oběti jedné zlotřilé ježibaby. Nesmí však chybět ani otázky praktičtějšího charakteru související s vinařstvím či životem v obci. Zkrátka a dobře, protáhnete si nohy, potrénujete mozkové závity i zrak a u toho všeho se budete královsky bavit. A kdyby to ještě pořád bylo málo, tak vězte, že se dokonce dozvíte, kam naše drahá vlast směřuje. Ale to vám samozřejmě neprozradíme, na to si budete muset přijít v rámci hry sami!

Další hry v lokalitě Pálava

Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovoval Pavlov a jeho blízké okolí, můžete si vybrat z široké nabídky dalších možností. Přichystali jsme pro vás Treasure Hunt v Lednici, ve Valticích, v Mikulově nebo v Zaječí. Kromě toho si můžete některou z her zpestřit přidáním fyzických aktivit či ji strávit v sedle jízdního kola. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat a my vám s výběrem rádi pomůžeme.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Dnes
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
 

Moderní teambuilding pro firmy na Pálavě