Resort Svatá Kateřina: místo, kde si odpočine tělo i mysl

Resort Svatá Kateřina: místo, kde si odpočine tělo i mysl

Toužíte vyrazit za odpočinkem do ráje uprostřed přírody? Potřebujete se zbavit stresu, nabrat novou energii a zapomenout na chvíli na starosti všedních dnů? Nebo hledáte místo, kde se dá uspořádat firemní akce, teambuilding či workshop?

To vše najdete v úžasném wellness centru na Vysočině, kousek od městečka Počátky. Prozkoumejte širokou nabídku služeb, programů i místní krásy.

Resort Svatá Kateřina – ráj uprostřed přírody

Moderní resort Svatá Kateřina vás zaujme už jen tím, že zde nejezdí žádná motorová auta, používají jen ekologickou čisticí kosmetiku a ložní prádlo je pouze ze 100% bavlny. Nachází se skutečně v lůně přírody, na místě obklopeném lesy mezi Pelhřimovem a Telčí, asi 3 km od města Počátky. Toto místo je druhým nejzdravějším v České republice, a i vy máte možnost poznat uzdravující sílu Vysočiny, jejích lesů, léčivých pramenů i úžasně čistého vzduchu.

Samotný resort sídlí ve třech budovách. Má moderní pokoje s vlastní koupelnou a posezením. Nechybí à la carte restaurace, kde k přípravě pokrmů využívají pouze čerstvé a zdravé produkty. Na zahradě je k dispozici gril a velkou terasu u jezera. Hosté se mohou těšit na wellness s vířivkou, finskou, aromatickou a parní saunou, tenisové kurty, cvičnou plochu na golf a stáj. Kdo chce udělat něco pro své tělo, má možnost vyzkoušet si jógu, Pilates, Bosu a Zumbu. V resortu si můžete pronajmout brusle, sněžnice, jízdní kola a spoustu dalšího vybavení.

Něco málo z historie

Sv. Kateřina byla založena v roce 1783. Původně se jednalo o Lázně Svaté Kateřiny u léčivého pramene, který byl zasvěcen, jak jinak než právě sv. Kateřině. Pracoval zde jako lékař otec bratří Čapků i strýc Franze Kafky. Na místě často pobýval i spisovatel Julius Zeyer nebo F.X. Šalda. První světová válka ovšem znamenala jejich úpadek. Proces záhuby ještě urychlí dva požáry z neznámých příčin, ke kterým během let dojde. Od roku 1953 v lázních ještě fungovala dětská ozdravovna, ale po pádu komunismu její provoz pomalu stagnuje a v devadesátých letech dvacátého století končí úplně.

V roce 2006 získal lázně podnikatel Petr Zempliner, který nechal objekt zrekonstruovat do současné podoby a později přikoupil louky, pole, lesy a statek. V roce 2008 už Resort Svatá Kateřina znovu začíná vzkvétat. Pomáhá k tomu i nabídka cvičení jógy, wellness pobyty, hubnutí či ájurvéda včetně ájurvédského kuchaře a dvou lékařů, kteří sem přináší prastarou přírodní medicínu z Jižní Indie.

Jak se tam dostanete?

Do resortu nemají auta vjezd povolen. Hosté je nechávají na neplaceném parkovišti v Počátkách. Odtud je pak sváží zdarma hotelový shuttle bus.

Kamenný kruh druidů ve Svaté Kateřině

Ve Svaté Kateřině vás dozajista nenechá chladnými místní kamenný kruh. Ten je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014. Má pomáhat lidem s duchovním vývojem a prospívá zdraví. Jak je to možné? Na člověka působí kameny a jejich okolí díky schopnostem krystalů. Ty vychází z jejich shluků a usměrnění. Dokážou zpracovat světlo, hlavně Slunce a Měsíce a zároveň i zemskou a kosmickou energii.

Již na konci pravěku lidé znali schopnosti přírodních krystalů a dovedli jejich pomoc naplno využít prostřednictvím různých podob megalitů. Západoevropští druidi, pokračovatelé atlantské kultury a předchůdci té keltské v tom byli naprostí přeborníci.

Autorem kruhu ve Svaté Kateřině je Ing. Pavel Kozák, psychotronik a velmi známý český odborník v oboru energie krajiny. Kruh postavil ze 33 kamenů a umístil je v pravidelných odstupech po obvodu 108 metrů. Uprostřed kruhu se nachází další kámen ve výšce 717 metrů nad mořem. Toto místo je ideálním prostředím pro meditace, hlubokou relaxaci a ozdravení duše i těla. Naopak není vhodné pro dynamické aktivity, jógu či tanec.
Objevte sílu sami v sobě a nechte se nalákat kouzlem tohoto spirituálního místa, kde na vás působí nejen seskupení kamenů samotných, ale i krása okolní přírody. I když nejste nadšenci do meditací nebo to není právě váš šálek kávy, dojděte se do kruhu alespoň podívat. Zvláštní atmosféra jistě dýchne i na vás.

Osobní i týmový rozvoj

Pro každého z nás je důležitý osobní rozvoj. Zanedbávat bychom ale neměli ani ten týmový, protože motivovaní a schopní lidé jsou k nezaplacení a také klíč k úspěšnému fungování každé společnosti. Proto poskytuje Resort Svatá Kateřina i různorodé firemní akce, včetně teambuildingu. Váš tým může načerpat novou energii, zrelaxovat tělo i duši a užít si spoustu zábavy při moderních geolokačních týmových soutěžích Treasure Hunt.