Proč stojí za to navštívit Vietnam?

Proč stojí za to navštívit Vietnam?

I když Vietnam nepatří mezi našinci do kategorie nejoblíbenějších turistických destinací, rozhodně není důvod tuto zemi kvůli tomu ignorovat. Jedná se totiž o pro návštěvníky velice atraktivní místo, kde je toho hodně k vidění.

Za navštívení stojí hlavně tyto čtyři vietnamské atrakce: zátoka Halong, město Hue, delta řeky Mekong a městečko Sapa.

Zátoka Halong

Zátoka Halong patří mezi ta nejvíc ikonická místa ve Vietnamu. Jde o oblast, jež se skládá z tisíců ostrovů, skalních útvarů a zátok. Celá tato oblast byla pro svou specifičnost zapsána v roce 1994 na seznam světového dědictví UNESCO. 

Zátoka Halong je pro všechny zájemce přístupná lodí. Už jen samotná cesta je velmi úchvatnou záležitostí, během níž je možné pozorovat přírodní krásy ve formě zátočin a ostrůvků.

Zátoka nesouží pouze ke kochání, ale na zdejších ostrovech je reálné provádět celou řadu zajímavých aktivit. Mimo klasické turistiky je možné si půjčit výbavu na lezení a zdolat pár skal či si pronajmout loďku a prozkoumat blízké okolí po vodě. Kdo se rád vyžívá v přírodních scenériích, neměl by toto místo vynechat.

Město Hue

Město Hue patří mezi nejvýznamnější města ve Vietnamu. Může nabídnout mnoho kulturních i historických památek, a to včetně starobylého císařského města.

Za navštívení rozhodně stojí císařské hrobky, které slouží nejen jako místo posledního odpočinku bývalých panovníků a jejich rodin, ale zároveň i jako velmi oblíbená turistická atrakce. Obdobně poutavé jsou i císařské paláce a chrámy, potažmo nejstarší pagoda ve městě.

Během obcházení památek člověku vždy vyhládne. V Hue nejde o žádný velký problém, jelikož najíst se tu dá takřka na každém rohu. Zdejší gastronomie je světově vyhlášená, takže mlsné jazýčky si přijdou na své.

Mezi ty nejoblíbenější místní speciality se řadí kupříkladu placky plněné vepřovým masem a krevetami, hovězí nudlová polévka nebo grilované vepřové maso s rýžovými plackami.

Delta řeky Mekong

Delta řeky Mekong patří mezi nejúrodnější oblasti ve Vietnamu. Toto místo je proslavené svými přírodními krásami, obrovským množstvím vodních cest a plodinami. Rovněž se tu daří i rybaření.

Návštěvníci mohou zdejší oblast navštívit pomocí lodi. Na řece se nachází velké množství typických vietnamských rybářských vesniček a městeček. V blízkém okolí Mekongu se ve velkém pěstuje rýže, zelenina i ovoce. Kdo bude mít zájem, může nakouknout po pokličku zdejším řemeslníkům, kteří často svou práci vykonávají tradičním způsobem.

Městečko Sapa

Sapa je nejen pražská tržnice, ale zároveň se tak jmenuje i jedno malebné horské městečko ve Vietnamu. Největším lákadlem Sapy je blízké okolí, které se skládá z krásné přírody tvořené horami, údolími, vodopády či typickými terasovitými rýžovými políčky.

Turisté do Sapy často jezdí nejen za přírodou, ale rovněž také navštívit tradiční trhy, kde je možné koupit celou řadu suvenýrů.

Srdce na dlani

Vietnam je místo, které určitě stojí za navštívení. Nabízí nejen bohaté kulturní a historické vyžití, ale rovněž dokáže uhranout i nádhernými přírodními scenériemi. Navíc Vietnamci jsou velmi milí a ochotní lidé, kteří mají turisty ve velké oblibě.

Kategorie