18 TOP míst v Praze, která musíte navštívit

18 TOP míst v Praze, která musíte navštívit

Pokud hledáte jedinečná místa v Praze, která musíte navštívit, nemůžete vynechat její historické centrum. Tato oblast, zahrnující Staré Město, Nové město, Malou Stranu a Hradčany, nabízí návštěvníkům mnoho turistických atrakcí, od gotických kostelů až po moderní architekturu.

Zde je seznam nejlepších míst, která byste neměli při své návštěvě Prahy minout.

1. Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je jedním z nejproslulejších míst v Praze. Je plné historických budov a je domovem pro největší vánoční trh v Praze. Náměstí je také proslulé svým orlojem, který každou hodinu přitahuje davy turistů.

2. Staroměstský orloj

Staroměstský orloj je nejvýraznější atrakcí Staroměstského náměstí. Tento pozdně gotický orloj se skládá ze tří hlavních částí: astronomického ciferníku, kalendáře a animovaného figurálního představení. Tato unikátní atrakce sahá až do 15. století a je stále funkční.

3. Kostel Matky Boží před Týnem

Kostel Matky Boží před Týnem se nachází na Staroměstském náměstí a je jedním z nejdůležitějších kostelů v Praze. Tento gotický kostel byl postaven ve 14. století a jeho věže jsou vysoké více než 80 metrů. Interiér kostela je opravdu nádherný a zdobený mnoha uměleckými díly.

4. Kostel svatého Mikuláše

Kostel svatého Mikuláše se nachází v barokní čtvrti Malá Strana. Tento kostel je považován za jedno z nejdůležitějších děl barokní architektury v Praze. Jeho stavba začala v roce 1704 a dokončena byla v roce 1755. Kostel je bohatě zdoben a je proslulý svými freskami, sochami a nádherným zvukem varhan.

5. Starý židovský hřbitov

Starý židovský hřbitov je jedním z nejstarších židovských hřbitovů v Evropě a je jedním z nejdůležitějších židovských památníků v Praze. Hřbitov byl založen v 15. století a byl v provozu až do 18. století. Na hřbitově se nachází téměř 12 tisíc hrobů, ale vzhledem k malé ploše je hustota hrobů velmi vysoká.

6. Staronová synagoga

Staronová synagoga se nachází vedle Starého židovského hřbitova a je nejstarší stále funkční synagogou v Evropě. Synagoga byla postavena v gotickém stylu v 13. století a během let byla několikrát přestavěna. Synagoga je známá pro své působivé vitráže a fresky a je velmi důležitým místem pro židovskou komunitu v Praze.

7. Karlův most

Karlův most je nejvýznamnější most v Praze a je jednou z nejznámějších památek v České republice. Most byl postaven v roce 1357 a spojuje Staré Město s Malou Stranou. Most je dlouhý téměř 520 metrů a je zdoben mnoha sochami a reliéfy. Karlův most je nejlepší navštívit v brzkých ranních hodinách, kdy je zde méně turistů.

8. Klementinum

Klementinum je jedna z největších barokních budov v Praze a je domovem Klementinské knihovny, která je považována za jednu z nejslavnějších knihoven na světě. Klementinum bylo postaveno v 17. století a je také domovem hvězdárny a meteorologického ústavu.

9. Prašná brána

Prašná brána se nachází v centru Prahy a je jednou z mála dochovaných městských bran ze středověku. Brána byla původně součástí opevnění Starého Města a byla vystavěna v roce 1475. Dnes je Prašná brána významnou turistickou atrakcí a poskytuje dechberoucí výhled na město z její vyhlídkové plošiny.

10. Národní divadlo

Národní divadlo je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek v Praze a je považováno za symbol národní identity a hrdosti. Divadlo bylo postaveno v 19. století a je významným místem pro českou operu, balet a drama. Jeho bohatě zdobený interiér a nádherná kupole jsou skutečnými uměleckými skvosty.

11. Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna, často přezdívaná jako "Eiffelovka", je jednou z nejzajímavějších atrakcí Prahy. Rozhledna byla postavena v roce 1891 a s výškou 63,5 metrů poskytuje nádherný výhled na město a jeho okolí. Petřín je také domovem rozsáhlého parku a zrcadlového bludiště, které stojí za návštěvu.

12. Vyšehrad

Vyšehrad je historický pevnostní komplex, který se nachází na skalnatém kopci nad Vltavou. Byl založen v 10. století a je spojen s mnoha legendami a mýty o zakládání Prahy. Součástí Vyšehradu je komplex parků parku, bazilika svatého Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov, kde jsou pohřbeni mnozí významní Češi.

Hlavních atrakcí Vyšehradu jsou ale jeho impozantní hradby, které poskytují úchvatný výhled na Prahu.

13. Stavovské divadlo

Stavovské divadlo je jedním z nejstarších divadel v Praze a je známé pro své krásné interiéry a exteriéry. Divadlo bylo postaveno v roce 1783 a bylo navštěvováno mnoha slavnými osobnostmi, jako byl Wolfgang Amadeus Mozart. Stavovské divadlo je stále v provozu a nabízí návštěvníkům mnoho kulturních akcí.

14. Národní muzeum

Národní muzeum se nachází na Václavském náměstí a je jedním z nejvýznamnějších muzeí v České republice. Muzeum je zaměřeno na přírodní a kulturní historii země a nabízí mnoho výstav a sbírek. Budova muzea je velmi impozantní a nabízí návštěvníkům výhled na Václavské náměstí.

15. Tančící dům

Tančící dům je moderní architektonická památka, která se nachází u řeky Vltavy. Tento neobvyklý dům byl postaven v roce 1996 a je známý pro svůj neobvyklý design, který připomíná taneční pár.

16. Pražský hrad

Pražský hrad je největší hrad na světě a je jednou z nejvýznamnějších památek v Praze. Hrad se nachází na kopci nad Malou Stranou a nabízí návštěvníkům mnoho zahrad, paláců a kostelů. Hrad je také domovem k prezidentskému paláci a nabízí návštěvníkům mnoho kulturních akcí.

17. Chrám svatého Víta

Chrám svatého Víta se nachází uvnitř Pražského hradu a je největší katedrálou v Praze. Tato gotická katedrála byla postavena v 14. století a její stavba trvala více než 500 let. Katedrála je známá pro své krásné vitráže, sochy a fresky.

18. Zlatá ulička

Zlatá ulička se nachází uvnitř Pražského hradu a je jedním z nejmalebnějších míst v Praze. Tato úzká ulička se nachází mezi starými domky a nabízí návštěvníkům možnost vidět, jak se lidé v minulosti žili. Ulička byla domovem mnoha slavných osobností, jako byl Franz Kafka.

Objevování ve skrytých uličkách

Toto jsou jen některé z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Praze. Město nabízí mnoho dalšího k objevování, od malých skrytých uliček a historických kaváren až po moderní umělecké galerie a živý noční život. Praha je skutečně město, které má pro každého něco.

Zde jsou některé často kladené dotazy ohledně návštěvy Prahy:

  • Kdy je nejlepší doba na návštěvu Prahy? Nejlepší doba na návštěvu Prahy je na jaře nebo na podzim, kdy je pěkné počasí a turistů je méně.

  • Jsou ve Starém Městě v Praze nějaké bezplatné atrakce? Ano, je zde několik bezplatných atrakcí, včetně Staroměstského náměstí a Karlova mostu.

  • Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat historické centrum Prahy? Nejlepší způsob, jak prozkoumat centrum Prahy, je pěšky. Chůze je nejlepší způsob, jak si vychutnat úchvatnou architekturu a atmosféru města.

  • Jsou v Praze nějaké dobré restaurace? Ano, Praha je domovem mnoha vynikajících restaurací, které podávají tradiční českou kuchyni.

  • Je pohyb po Praze bezpečný? Ano, Praha je obecně bezpečnou destinací pro turisty, ale je vždy dobré dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je pečlivé střežení svých cenností a být si vědom svého okolí.​

  • Lze Prahu prozkoumat skrze hru? Ano, můžete využít jeden z programů pro hledání pokladů. Mezi nejpopulárnější patří Treasure Hunt Praha.

  •